Naszą witrynę przegląda teraz 21 gości  Home konferencja szkoleniowa "trudne zachowania - pozytywne podejście"
konferencja szkoleniowa "trudne zachowania - pozytywne podejście" PDF Drukuj Email
wtorek, 20 września 2011 14:50

Fundacja SYNAPSIS gorąco zaprasza na Konferencję szkoleniową "TRUDNE ZACHOWANIA - POZYTYWNE PODEJŚCIE. Postępowanie behawioralne bez karwobec autoagresywnych, agresywnych i innych trudnych zachowań osób z zaburzeniami ze spektrum autyzmu, ADHD oraz niepełnosprawnością intelektualną”. Konferencja odbędzie się w dniach 21-22 października 2011 roku w Warszawie. Jedynym prelegentem konferencji będzie Gary LaVignia, którzy specjalnie na tą okazję przyjedzie z Los Angeles w USA. 

Gary LaVigna wyjaśni, dlaczego metody, które zakładają niestosowanie kar, okazują się skuteczniejsze niż kary i dlaczego warto je wprowadzać w życie. Pokaże również, jak przeprowadzać ocenę mającą na celu identyfikację znaczenia lub funkcji poszczególnych zachowań.

Podczas Konferencji zostaną omówione strategie radzenia sobie z trudnymi zachowaniami na różnych etapach rozwijania się tych zachowań. Będzie m.in. mowa o:

  • rozpoznawaniu pierwszych sygnałów, sugerujących że może nastąpić ich eskalacja,
  • obserwacji narastania objawów,
  • rozpoznawaniu przyczyn trudnych zachowań,
  • o tym, kiedy i jak reagować i jak budować strategie długofalowe,
  • profilaktyce trudnych zachowań w cyklu całego życia, dzięki której będzie możliwe zminimalizowanie powstawania trudnych zachowań na różnych etapach,
  • sposobach bezpośredniej reakcji na wybuchy emocji, lęku, obniżony nastrój i depresję.

Wszystkie wspomniane problemy zostaną poparte licznymi przykładami i nawiązaniami do konkretnych przypadków. Przykłady będą dotyczyć osób w każdym wieku i obejmą całe spektrum ASD i innych zaburzeń rozwojowych oraz ADHD.

Rozważania i przykłady będą obejmować: agresję i autoagresję, dotykanie innych osób i naruszanie cudzych granic, zachowania seksualne nieakceptowane społecznie, destrukcję, krzyk i całkowitą odmowę współpracy.

UWAGA: Konferencja będzie tłumaczona symultanicznie na język polski.

Więcej na temat konferencji na www.synapsis.org.pl

Poprawiony: wtorek, 20 września 2011 14:57