Naszą witrynę przegląda teraz 95 gości  Home seminarium na temat nowych miejsc pracy dla osób z niewykorzystanym potencjałem
seminarium na temat nowych miejsc pracy dla osób z niewykorzystanym potencjałem PDF Drukuj Email

Duński partner projektu "Zatrudnij Asa" Specialist People Foundation finalizuje obecnie projekt "Przyspieszanie zatrudniania osób z zaburzeniami ze spektrum autyzmu (ASD) w Biznesie" współfinansowany przez Komisję Europejską.

Projekt ten koncentruje się przede wszystkim na praktycznej poprawie dostępu oraz utrzymaniu na rynku pracy osób z autyzmem. Poprzez ujęcie na rynku pracy osób z zaburzeniami ze spektrum autyzmu (ASD), zapewniając im jednocześnie równość oraz prawa osób niepełnosprawnych na terenie państw Unii Europejskiej, projekt ma na celu zwiększenie integracji społecznej tych osób.

Duńska firma for-profit Specialisterne znana jest, jako pierwsza firma na rynku, której udało się dostosować wyjątkowe umiejętności i kompetencje osób z ASD do potrzeb biznesu. W oparciu o osiem lat prekursorskiego doświadczenia i wiedzy, Specialisterne wykorzystywana jest obecnie jako platforma wspierająca oraz standaryzująca model biznesu, który można wdrożyć w różnych kulturach i systemach opieki społecznej w krajach Unii Europejskiej i na całym świecie.

Wykorzystując doświadczenia lokalnych oddziałów Specialisterne w Danii i Szkocji, w połączeniu z zaplanowanymi już nowymi oddziałami w kilku innych państwach Unii Europejskiej, projekt koncentruje się na 4 największych, krytycznych państwach unijnych, które wraz z Danią reprezentują prawie połowę populacji UE. Państwa te to Hiszpania, Wielka Brytania, Niemcy oraz Polska.

Zapraszamy Państwa na godzinne seminarium, które odbędzie się 24 maja w Centrum Konferencyjnym Zielna w Warszawie. Mamy nadzieję, że spotkanie to będzie dla Państwa inspiracją, w jaki sposób można uzyskać dostęp do nieodkrytych pokładów wyjątkowych umiejętności osób z waszego otoczenia.

Partnerami seminarium oraz programu Specialisterne w Polsce są Fundacja SYNAPSIS, Centrum Terapii Autyzmu SOTIS oraz Ashoka Innowatorzy dla Dobra Publicznego. Patronat medialny nad wydarzeniem objął Harvard Business Review Polska oraz portal ekonomiaspoleczna.pl.

Rejestracja: https://www.conferencemanager.dk/Thorkil-Sonne-Job-Creation-Event-Warszawa/sign-up.html