Naszą witrynę przegląda teraz 23 gości  Home Zatrudnij ASa na konferencji "Together we can manage" w Pradze.
Zatrudnij ASa na konferencji "Together we can manage" w Pradze. PDF Drukuj Email

Dnia 14.06.2013 r. Katarzyna Matynia i Ewelina Wildner z Fundacji SYNAPSIS wystąpiły na konferencji Together we can manage w Pradze poświęconej zaburzeniom ze spektrum autyzmu. Wydarzenie to zostało zorganizowane przez czeską organizację pozarządową APLA Praha. Przedstawicielki Fundacji SYNAPSIS zaprezentowały projekt „Zatrudnij Asa” oraz wypracowany w ramach projektu Model programu aktywizacji społecznej i zawodowej osób z zespołem Aspergera i wysokofunkcjonujących osób z autyzmem. Uczestnicy konferencji obejrzeli również film zrealizowany w ramach projektu „Zatrudnij Asa”.

„Model” zostanie przetłumaczony na język czeski i będzie wydany przez wydawnictwo PASPARTA – przedsiębiorstwo społeczne zatrudniające osoby z zespołem Aspergera założone przez APLA Praha.

 W czasie konferencji zaprezentowane zostały przykłady dobrych praktyk z Czech, Włoch, Niemiec, Ukrainy, Słowacji i USA dotyczące m.in. kampanii społecznych, wspierania zatrudnienia osób z ZA, czy mieszkań chronionych dla osób z zaburzeniami ze spektrum autyzmu.