Naszą witrynę przegląda teraz 32 gości  Home dla pracodawcy
kim jest As? PDF Drukuj Email
Wpisany przez as   
sobota, 23 lipca 2011 21:35

As to osoba z zaburzeniami ze spektrum autyzmu (ang. Autism Spectrum Disorder - ASD). Beneficjentów naszego projektu nazwaliśmy Asami ponieważ uważamy, że przy odpowiednim wsparciu mają szansę nie tylko śmiało konkurować z innymi pracownikami na rynku pracy, ale pod wieloma względami mogą okazać się od nich lepsi.

W kręgu zaburzeń ze spektrum autyzmu mieszczą się m.in. autyzm i zespół Aspergera (ang. Asperger syndrome). ASD to spektrum zaburzeń rozwojowych, które wpływają na to, w jaki sposób osoba nimi dotknięta postrzega świat, przetwarza informacje i współdziała z innymi. Osoby z ASD zwykle z trudem nawiązują relacje z innymi ludźmi, mają problemy z komunikacją i myśleniem abstrakcyjnym, u części z nich występują również trudności w uczeniu się. Z tego powodu wiele z osób z ASD otrzymuje orzeczenie o stopniu niepełnosprawności.

Jednak wiele osób z ASD ma średni lub ponadprzeciętny iloraz inteligencji, przy czym często są to osoby dobrze wykształcone i posiadają umiejętności, które mogą być bardzo cenione w miejscu pracy. Nasz projekt powstał z myślą o tych właśnie osobach.

Poprawiony: sobota, 23 lipca 2011 21:47