Naszą witrynę przegląda teraz 53 gości  Home dla pracodawcy informacje ogólne proces rekrutacyjny ogłoszenie rekrutacyjne
ogłoszenie rekrutacyjne PDF Drukuj Email
Wpisany przez as   
sobota, 23 lipca 2011 22:14

W wielu ogłoszeniach rekrutacyjnych pracodawcy formułują wymagania dotyczące danego stanowiska niejako automatycznie, oczekując od kandydatów „doskonałej umiejętności pracy w zespole” lub „doskonałych umiejętności interpersonalnych i komunikacyjnych”. Ponadprzeciętne zdolności komunikacyjne, tak istotne na stanowiskach związanych z prowadzeniem negocjacji lub prezentacji, w większości innych prac nie są konieczne.

Osoby z ASD cechuje szczerość i uczciwość. Stąd, jeśli uznają, że nie posiadają jakichś kwalifikacji bądź cech wymaganych na stanowisku opisanym w ogłoszeniu rekrutacyjnym, najprawdopodobniej nie będą na nie aplikować. Tym samym pracodawca może stracić szansę zatrudnienia pracownika, który może, co prawda, nie być duszą towarzystwa, ale za to jest znakomitym specjalistą w danej dziedzinie. Ważne jest, żeby pracodawcy ustalali, jakie umiejętności są rzeczywiście niezbędne na danym stanowisku i opisywali je w ogłoszeniach łatwym do zrozumienia językiem. 

Poprawiony: sobota, 23 lipca 2011 22:25