Naszą witrynę przegląda teraz 120 gości  Home dla pracodawcy korzyści finansowe dotacje za zatrudnianie osób niepełnosprawnych
dotacje za zatrudnianie osób niepełnosprawnych PDF Drukuj Email
Wpisany przez as   
niedziela, 24 lipca 2011 16:38

Na największe dofinansowanie ze środków PFRON może liczyć pracodawca, który zdecyduje się na zatrudnianie osób ze znacznym stopniem niepełnosprawności (180% najniższego wynagrodzenia w Polsce), najmniej – z lekkim stopniem niepełnosprawności (40%).

Najniższe wynagrodzenie w Polsce wynosi obecnie ok. 1300 zł brutto. Jest to stała kwota dofinansowania do wynagrodzeń osób niepełnosprawnych, która nie wzrośnie w przyszłym roku, nawet jeśli wzrośnie kwota minimalnego wynagrodzenia.

Procent najniższego wynagrodzenia w Polsce, jaki dostaje pracodawca zatrudniający osoby niepełnosprawne w zależności od ich stopnia niepełnosprawności wynosi odpowiednio:

  • 180% (znaczny stopień niepełnosprawności)
  • 100% (umiarkowany stopień niepełnosprawności)
  • 40% (lekki stopień niepełnosprawności)

Przyznane dofinansowanie musi być przeznaczone wynagrodzenie, ale możliwe jest też ewentualne uzyskanie dodatkowych pieniędzy z przeznaczeniem na pokrycie innych kosztów, które pracodawca ponosi w związku z zatrudnianiem tych osób.