Joom!Fish config error: Default language is inactive!
 
Please check configuration, try to use first active language


Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /plugins/system/jfrouter.php:301) in /plugins/system/jfrouter.php on line 316

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /plugins/system/jfrouter.php:301) in /plugins/system/jfrouter.php on line 317

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /plugins/system/jfrouter.php:301) in /plugins/system/jfrouter.php on line 318
Polska Konfederacja Pracodawców Prywatnych Lewiatan
We have 128 guests online Home project partnerzy Polska Konfederacja Pracodawców Prywatnych Lewiatan
Polska Konfederacja Pracodawców Prywatnych Lewiatan PDF Print E-mail
Written by as   
Wednesday, 28 December 2011 15:02

Polska Konfederacja Pracodawców Prywatnych Lewiatan skupia w związkach regionalnych i branżowych ponad 3500 firm zatrudniających w sumie ponad 600 tys. osób. Jest członkiem Komisji Trójstronnej ds. Społeczno-Gospodarczych. Należy do organizacji BUSINESSEUROPE - będącej reprezentantem interesów przedsiębiorców i pracodawców wobec Komisji Europejskiej, Parlamentu Europejskiego i innych instytucji UE.

Skutecznie zabiegamy o lepsze prawo dla polskich przedsiębiorców, dbamy o ich wizerunek. Monitorujemy bariery dla przedsiębiorczości i przygotowujemy własną ekspertyzę makroekonomiczną. Dlaczego warto zostać naszym członkiem i jakie korzyści wynikają ze wspólnego głosu polskich przedsiębiorców? Przekonaj się sam!

Najważniejsze postulaty PKPP Lewiatan to:

  • Niższe i prostsze podatki
  • Niższe koszty pracy
  • Liberalizacja prawa pracy
  • Ograniczenie biurokracji
  • Lepsze prawo gospodarcze
  • Przyjazny klimat dla przedsiębiorczości
  • Tańsze i sprawniejsze państwo
  • Rozwój dialogu społecznego

Jak działamy?

Prawo

Lewiatan skutecznie wykorzystuje uprawnienia, jakie przysługują organizacjom pracodawców w Polsce. Od początku istnienia członkowie i eksperci PKPP Lewiatan zaopiniowali ponad 2000 projektów ustaw i rozporządzeń z różnych sfer prawa gospodarczego, podatkowego, finansowego, stosunków pracy, ubezpieczeń, prawa branżowego, zabiegając o uwzględnienie postulatów przedsiębiorców na wszystkich etapach procesu legislacyjnego.

Komisja Trójstronna

PKPP Lewiatan jako członek Trójstronnej Komisji ds. Społeczno-Gospodarczych opiniuje tak ważne regulacje gospodarcze, jak budżet, prawo pracy, prawo gospodarcze, a także zgłasza pod obrady Komisji najważniejsze dla jej członków sprawy. Przygotowuje też własne projekty legislacyjne i jest jedyną polską organizacją przedsiębiorców stale obecną w Brukseli.

Ekspertyza

Polska Konfederacja Pracodawców Prywatnych Lewiatan stawia na wysoką jakość ekspertyzy prawnej i ekonomicznej. Tworzą ją eksperci biura we współpracy ze specjalistami z firm członkowskich, wspierani przez grono wybitnych specjalistów: ekonomistów, socjologów, prawników, politologów. Nasz zespół ekspertów dokłada wszelkich starań, by działania planowane w ramach prowadzonych przez nas projektów były skutecznie realizowane.

Lewiatan w Brukseli

PKPP Lewiatan jako jedyna polska organizacja pracodawców ma od 2002 roku stałe biuro w Brukseli. Jego głównym zadaniem jest takie kształtowanie opinii i stanowisk eurodeputowanych w Parlamencie Europejskim oraz urzędników w Komisji Europejskiej, aby podejmowane przez nich decyzje były jak najkorzystniejsze dla firm, które są członkami Lewiatana i służyły rozwojowi całej gospodarki.

Istotnym elementem wpływania na decyzje podejmowane w Brukseli jest członkostwo Lewiatana w Konfederacji Europejskiego Biznesu BUSINESSEUROPE, który zrzesza 40 organizacji pracodawców z 34 krajów w UE i poza nią, i który jest najsilniejszą organizacją przedsiębiorców w Brukseli. Od lipca 2005 Prezydent Lewiatana jest Wiceprezydentem BUSINESSEUROPE. Działalność Lewiatana w Brukseli wspierają także przedstawiciele konfederacji biorący udział w pracach licznych komitetów i grup doradczych Komisji Europejskiej oraz 2 przedstawicieli w Europejskim Komitecie Ekonomiczno-Społecznym.

Last Updated on Wednesday, 28 December 2011 15:10