Naszą witrynę przegląda teraz 33 gości  Home zespół Aspergera osoby z zespołem Aspergera - faq czy mogą pracować? Jakiego wsparcia potrzebują w pracy?
czy mogą pracować? Jakiego wsparcia potrzebują w pracy? PDF Drukuj Email
Wpisany przez as   
środa, 27 lipca 2011 22:57

Osoby z Zespołem Aspergera mogą pracować. Charakter tej pracy zależy w dużej mierze od ich zdolności, mocnych stron, motywacji i zainteresowań. Osoby z ZA przywiązują bardzo dużą wagę do szczegółów i zawsze będą postępować zgodnie z zasadami, precyzyjnie trzymając się tego, czego zostały nauczone. Dlatego też często sprawdzają się w zawodach wymagających takich umiejętności i zalet jak: wiarygodność, dokładność, skrupulatność, koncentracja, cierpliwość, czy pamięć do faktów i liczb.

Poziom niezbędnego wsparcia w pracy zależy od stopnia niepełnosprawności i wpływu jaki wywiera ono na ich życie zawodowe. Niektóre z nich nie potrzebują wsparcia w ogóle, wielu może pracować samodzielnie po wstępnym okresie bezpośredniego wsparcia, inni z kolei potrzebują stałej pomocy. Wsparcie może być udzielone przez osoby wewnątrz z firmy lub przez wyspecjalizowanego trenera pracy.